Cookies op WerkenvoorNederland.nl

WerkenvoorNederland.nl maakt gebruik van cookies voor metingen van webstatistieken en voor verbeteren van de website.

Rijksmedewerker en bezig met je ontwikkeling? Ontdek IkwerkvoorNederland.nl

Anniek van Kleef

In het financial traineeship komt alles uit mijn studies samen

Anniek van Kleef
Oud-financial trainee
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Studeerde International Business in Maastricht. Volgde daarna in Utrecht een master onderwijswetenschap, en haalde haar onderwijsbevoegdheid aan de pabo. Begon in 2021 als financial trainee bij de Rijksoverheid. Wil in de toekomst graag leraar-ambtenaar worden. Woont in Utrecht. Gaat graag tennissen of zwemmen. 

Als dochter van 2 docenten viel de appel voor Anniek van Kleef niet ver van de boom. Na een bedrijfskundige studie trok voor haar toch het onderwijs. Haar kennis uit de master onderwijswetenschap en liefde voor getallen combineert ze nu in het Financial Traineeship. Haar eerste project? Dat is uiteraard bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.


Kijkje in de keuken

‘Na mijn studie wilde ik me verder ontwikkelen, en toch ook iets maatschappelijks doen. Op zoek naar een traineeship bij de overheid, kwam ik terecht op Traineeplaza. Het Financial Traineeship sprak me direct aan. Omdat je met cijfers werkt, maar ook leert wat er allemaal achter de schermen bij de overheid gebeurt. Daarnaast werk je in 2 jaar tijd aan 3 opdrachten bij verschillende ministeries, heel afwisselend dus. Hoewel je door de naam anders verwacht, heeft meer dan de helft van de financial trainees geen financiële opleiding of economische achtergrond.

Verbaasde reacties

Toen ik begon met dit traineeship, reageerde mijn omgeving wel verbaasd. Waarom financieel, je wilde toch het onderwijs in? Hier komen juist veel aspecten uit mijn studies samen, zoals rekenen en beleid. Mijn huisgenoten grappen soms wel over mijn ambtenarentitel als ik na 17.00 uur nog aan het werk ben, maar dat stereotype herken ik niet. Er werken heel veel ambitieuze mensen. Na mijn traineeship hoop ik een beleids- of financiële functie te combineren met een baan voor de klas, als leraar-ambtenaar.

Groepsgevoel

Het is leuk om samen met een groep op te trekken en dingen te leren. We zijn met 18 trainees en zien elkaar regelmatig. Onze opleiding moest helaas online, maar toch is het al een hechte groep geworden. Dat komt denk ik doordat je allemaal ongeveer hetzelfde programma volgt. We spreken op donderdagmiddag vaak na werktijd af op het terras in Den Haag.’

Ik werk voor Nederland

Een arbeidsmarkt zonder afstand, daar gaat mijn hart naar uit

Anike Wildervanck de Blécourt

Coördinerend Directeur Inkoop bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Anike Wildervanck de Blécourt
Het geeft veel voldoening als je iemand toch aan een baan kunt helpen

Robert van Keppel

Contractmanager Inspectie van het Onderwijs
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Robert van Keppel
Ik geloof in een leven lang leren

Jesse Zuurmond

Beleidsmedewerker Media en Creatieve industrie
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Jesse Zuurmond
Wetgevingservaring komt goed van pas bij overstap naar beleid

Ingrid Doop

Wetgevingsjurist
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Ingrid Doop
Blinde vlekken opsporen in het cultuurbeleid als het gaat om diversiteit en inclusiviteit

Vinesh Oedai

Beleidsmedewerker Erfgoed en Kunsten
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Vinesh Oedai
Ik werk aan goed onderwijs voor asielzoekers. Een actueel en belangrijk thema

Sabine Roorda-van Westen

Beleidsmedewerker
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Sabine Roorda-van Westen
Ik sla een brug tussen wetgevingsjuristen, politici en beleidsmakers

Jan Veringa

Directeur Wetgeving en Juridische Zaken
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Jan Veringa
Als trainee doe je veel verschillende ervaringen op, als beleidsmedewerker ga ik meer de diepte in

Jolien van der Vegt

Senior beleidsmedewerker
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Jolien van der Vegt
Je moet snel kunnen schakelen tussen veel verschillende onderwerpen

Joris Mols

Senior adviseur/controller
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Joris Mols
Verzilver je wel of niet je recht op onderwijs, daar gaat het om

Bastijn Ravenshorst

Beleidsmedewerker
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Bastijn Ravenshorst
Inkoop is veel breder dan ik in eerste instantie dacht

Jalvina Mus

Inkoper
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Jalvina Mus
Ik onderzoek of andere eindtoetsing in groep 8 kinderen gelijke kansen geeft

Janis van Vliet

Rijkstrainee
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Lees meer over Janis van Vliet
Down icon Links icon Rechts icon Up icon Facebook icon Instagram icon Linkedin icon Linkedin icon Magnet.me icon Menu icon Close icon Search icon Youtube icon