Cookies op WerkenvoorNederland.nl

WerkenvoorNederland.nl maakt gebruik van cookies voor metingen van webstatistieken en voor verbeteren van de website.

Rijksmedewerker en bezig met je ontwikkeling? Ontdek IkwerkvoorNederland.nl

Christiaan van Es

Stel je eens voor wat er gebeurt als alle matrixborden boven de weg uitvallen

Christiaan van Es
Servicedeliverymanager
Rijkswaterstaat

  • Studeerde mediatechnologie aan de Hogeschool Utrecht. Werkte hiervoor bij Achmea en Ordina. Is inmiddels in dienst bij Rijkswaterstaat.
  • Woont samen met zijn vriendin en kat in Utrecht. Sport graag, voornamelijk tennis. Om zijn sociale contacten te onderhouden regelmatig te vinden in het bruisende leven van Utrecht.

Christiaan van Es is servicedeliverymanager bij Rijkswaterstaat Centrale Informatievoorziening, afdeling Infra. Deze afdeling ontwikkelt en beheert de ICT-infrastructuur voor Rijkswaterstaat. Als je nagaat dat Rijkswaterstaat meer kabels onder de grond heeft liggen dan KPN, is de impact van dit werk wel duidelijk. Christiaan zorgt voor stabiliteit van de infrastructuurdiensten die zijn afdeling levert. Heel belangrijk, want als de datacenters van Rijkswaterstaat uitvallen, kan dat grote gevolgen hebben.


Grote gevolgen voor doorstroming

‘Onze afdeling levert nieuwe ICT-infrastructuurdiensten aan de domeinen van Rijkswaterstaat, zoals verkeersmanagement, scheepvaart en watermanagement. Concreet leveren we voornamelijk infrastructuur aan het berekenen van doorstromingen. Zo stuurt het team de Dynamic Route Information Panels (DRIP) aan, de matrixborden boven de weg die de weggebruiker informeren. Wanneer die niet goed werken, heeft dat grote gevolgen voor de doorstroming op de wegen. En dat is tenslotte een van de kerntaken van Rijkswaterstaat.

Zorgen dat engineers hun werk kunnen doen

Als servicedeliverymanager zorg ik binnen het team dat alle randvoorwaarden op orde zijn, zodat onze engineers ongestoord hun werk kunnen doen en we diensten op tijd kunnen opleveren. En als we tegen problemen aanlopen, heb ik hierover contact met de klant en zorg ik voor een goede oplossing. Onlangs zijn we gestart met Agile werken. Doordat we klanten nu veel meer bij ons werk betrekken, is er veel meer interactie tussen klant en ontwikkelaar.

Ongezouten mening

Ook de teamspirit gaat met sprongen vooruit. We werken er echt samen aan om onze leveringen op orde te krijgen. Tijdens ons reviewoverleg zitten ook engineers op hun praatstoel. Ze geven hun ongezouten mening over wat er allemaal beter kan. Dit geeft zeer nuttige input voor verbeteringen die niet alleen vanuit het management worden bedacht. Op deze manier voelt het hele team zich verantwoordelijk voor het verbeteren van de producten en het leverproces.

Samen werken aan innovatie

Wat ik heel prettig vind aan Rijkswaterstaat, is dat de organisatie heel erg werkt op vertrouwen. En als je een goed idee hebt, wordt dat met beide handen aangegrepen. Daar krijg ik energie van, en dat merk je in het hele team. We zoeken constant naar de nieuwste oplossingen die de markt kan bieden. Soms bouwen we hele OTAP-ontwikkelstraten om innovatieve technologieën te verkennen. Het is in deze wereld tenslotte heel belangrijk om bij te blijven en de boot niet te missen. Zo werken we samen aan innovatie binnen Rijkswaterstaat, en dat geeft me een heel trots gevoel.’

Ik werk voor Nederland

Van glasvezel tot software applicatie: ons team is ervan

Liesbeth Bijtenhoorn

Teamleider servicemanagement
Rijkswaterstaat

Lees meer over Liesbeth Bijtenhoorn
Het succes van een tunnel ligt in het samenspel van techniek, processen en organisatie

Fred Bouwmeester

Coördinerend / Specialistisch Adviseur
Rijkswaterstaat

Lees meer over Fred Bouwmeester
Ik maak een prototype catalogus waarin alle diensten van de Centrale Informatievoorziening van Rijkswaterstaat staan

Jim Schoorl

Stagiair
Rijkswaterstaat

Lees meer over Jim Schoorl
Als ik de rol van contractmanager heb, weet ik hoe de technisch manager denkt

Koen Wouters

Technisch manager en contractmanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Koen Wouters
We hebben de markt keihard nodig voor onze ICT

Ton van der Veen

Directeur Bedrijfsvoering en Inkoop Informatievoorzieining
Rijkswaterstaat

Lees meer over Ton van der Veen
Ik was vaak onderweg om gesprekken te voeren in België en Duitsland

Steven Smit

Afstudeerstagiair
Rijkswaterstaat

Lees meer over Steven Smit
De innovatie bij Rijkswaterstaat zit ook in nieuwe manieren van aanbesteden

Koen van der Kroon

Contractmanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Koen van der Kroon
De digitale snelweg is cruciaal voor gewone wegen

Herzo van der Wal

Gegevensmanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Herzo van der Wal
Als Rijkswaterstaattrainee kan ik mij verdiepen in de combinatie water en conflict

Robert-Jan Ruifrok

Rijkswaterstaattrainee
Rijkswaterstaat

Lees meer over Robert-Jan Ruifrok
Wij monitoren 24/7 alle kritieke ICT-systemen in objecten van Rijkswaterstaat

Floris van der Bas

Directeur IV RWS Netwerken
Rijkswaterstaat

Lees meer over Floris van der Bas
Bij gladheid bepaal ik wanneer we gaan strooien.

Arie Meijwaard

Coördinator Verkeer- en Wegmanagement Randstad
Rijkswaterstaat

Lees meer over Arie Meijwaard
Tussen Rijkswaterstaat en de samenleving in.

Giel Haarsman

(senior) adviseur assetmanagement
Rijkswaterstaat

Lees meer over Giel Haarsman
Ik kijk met aannemer, gemeente en ambulancediensten hoe lang de brug dicht kan

Marike Broos

Omgevingsmanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Marike Broos
Serious gaming helpt om de Omgevingswet te begrijpen

Jurgen Klein (op verzoek van RWS gedepubliceerd)

Rijkswaterstaattrainee
Rijkswaterstaat

Lees meer over Jurgen Klein (op verzoek van RWS gedepubliceerd)
Ik weet hoe hackers denken en handelen

Hendrik Harm Zuid

Lead Security Operations Centre
Rijkswaterstaat

Lees meer over Hendrik Harm Zuid
Down icon Links icon Rechts icon Up icon Facebook icon Instagram icon Linkedin icon Linkedin icon Magnet.me icon Menu icon Close icon Search icon Youtube icon