LET OP: NIET PUBLICEREN IVM OVERLIJDEN

Spiksplinternieuwe techniek neerzetten met een team dat 24/7 paraat staat

LET OP: NIET PUBLICEREN IVM OVERLIJDEN
Lammert Elema Teamleider Operationeel Applicatiebeheer
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

  • Volgde de Hogere Informatica Opleiding (HIO) aan de Hanzehogeschool in Groningen. Werkte onder meer als SAP- en ORACLE-consultant en als softwarearchitect bij het ministerie van Landbouw, Natuur en Visserij. Oefende daarna verschillende managementfuncties uit bij de provincie Drenthe en DICTU. Wandelt graag en steekt als het even kan de handen uit de mouwen bij het klussen in zijn huis.

De eerste rijkscloud voor de overheid. Met die ambitie is de Dienst ICT Uitvoering (DICTU) aan de slag gegaan. Lammert Elema staat met zijn team garant voor het operationeel beheer van de infrastructuur van de nieuwe rijkscloud. Met de techniek die het team van Lammert onderhoudt, kunnen de applicaties die nodig zijn bij het uitvoeren van wettelijke regelingen, zoals subsidies of inspecties, hun werk doen.


Voor nu en voor de toekomst

‘De 50 mensen in mijn team werken verspreid over de 3 vestigingen van DICTU. Dat betekent voor mij dat ik regelmatig een bezoek breng aan Den Haag, Zwolle en Assen. De agile-teams hebben hun eigen verantwoordelijkheid. Als hun teamleider zorg ik ervoor dat zij hun werk goed kunnen doen. In 1 jaar tijd zijn er 400 applicaties op de nieuwe cloud gezet. Die hebben wij volledig in beheer genomen. Spiksplinternieuwe techniek neerzetten met een team dat 24/7 paraat staat, dat is nogal wat. De mensen die dit doen, gaan voor continuïteit. Dus niet alleen iets maken voor dit moment maar ook voor de toekomst. Als je het nu niet goed maakt, krijg je het later zeker op je bordje terug. Dat maakt dat de zorg voor kwaliteit heel hoog is.

Ondernemend Nederland

Zelf zo’n nieuw team met nieuwe technologie in een nieuwe omgeving neerzetten is echt een klus waar ik enthousiast van word. Zeker omdat hierbij veel maatschappelijk belangen een rol spelen. De wettelijke regelingen die met onze systemen draaien gaan over het bedrijfsleven, ondernemend Nederland, de natuur. Dat heeft impact op het werk dat je doet.

Verbouwing

ICT is overal. Dat maakt het voor mij een prachtig vak. In de jaren 80 toen ik mijn opleiding volgde, was de Hogere Technische School Informatica heel breed. Met technische maar ook bedrijfskundige vakken. Die variëteit spreekt me nog steeds aan. Je kunt bezig zijn met de productie op de werkvloer, met bedrijfsvoering, consultancy of management. Nu ik meer met management bezig ben, merk ik dat het handig is dat ik nog steeds kan meepraten over de inhoud. In mijn vrije tijd laat ik het werken met mijn hoofd even voor wat het is en werk ik graag met mijn handen. Zo heb ik ons hele huis in Eelde verbouwd. En er liggen nog wel meer klussen, zowel op mijn werk als thuis. Ik kan dus nog wel even vooruit.’

Ik werk voor Nederland

Een kaart laat informatie spreken

Michiel van Bemmel

GIS-ontwikkelaar DICTU
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Michiel van Bemmel
Al help ik maar 10 mensen in de hele wereld met wat ik doe dan ben ik al tevreden

Gijs Zeestraten

Teamleider Nationaal Klimaatbeleid
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Gijs Zeestraten
De politieke dynamiek stelt mij als econoom voor nieuwe uitdagingen

Layla Ifzaren

Beleidseconoom
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Layla Ifzaren
Soms zijn groene oplossingen beter, goedkoper en efficiënter

Marieke Maas

Afstudeerstagiair
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Marieke Maas
Onze applicaties zorgen ervoor dat dierziektes voorkomen kunnen worden

Lilian Wekema

Teamleider Subsidies Agrodomein DICTU
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Lilian Wekema
Een uitbraak van Mond-en-klauwzeer? Onze applicaties staan agrariërs bij

Uif van Driel ****OP BASIS VAN EMAIL 12-05 -19 gedepubliceerd****

Servicemanager Geografische Informatie Systemen (GIS)
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Uif van Driel ****OP BASIS VAN EMAIL 12-05 -19 gedepubliceerd****
Geweldig: ik doe iedere keer andere projecten voor de Rijksoverheid

Teun Guijt

Projectleider
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Teun Guijt
In het buitenland voel je nog sterker dat je werkt voor Nederland

Henriette van Notten

Strategisch adviseur innovatief ondernemerschap
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Henriette van Notten
Een ICT-systeem is een fort dat we moeten beveiligen

Sjoerd Verheijden

Chief security officer DICTU
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Sjoerd Verheijden
Ik werk op het speelveld van politiek en bedrijfsleven

Wendy Swelsen

Econoom
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Wendy Swelsen
Namens Nederland het woord doen in Europa.

Jochem Sprenger

Beleidsmedewerker
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Jochem Sprenger
Veel verantwoordelijkheid hebben is soms spannend, maar je kunt wel echt iets betekenen

Floor de Jager

Rijkstrainee
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Floor de Jager
Je moet gewoon meegaan in de werkstroom

Tim Choufour

Stagiair
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Tim Choufour
In korte tijd bracht ik de complexe softwarestructuur in kaart

Zoran Serbedzija

Senior technisch applicatiebeheerder
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Zoran Serbedzija
Het verrast sollicitanten wel eens dat we verder kijken dan alleen het cv

Jan Donders

Directeur BoFEB
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Lees meer over Jan Donders
Down icon Links icon Rechts icon Up icon Facebook icon Instagram icon Linkedin icon Linkedin icon Magnet.me icon Menu icon Close icon Search icon Youtube icon