Cees van der Pligt

Door het gebruik van drones, wordt onze verkeersinformatie actueler
Cees van der Pligt

Cees van der Pligt
Senior adviseur industriële automatisering
Rijkswaterstaat

  • Begon in 1986 als tunnelwachter bij Rijkswaterstaat. Deed meerdere gespecialiseerde opleidingen op het gebied van ICT, advisering en contractmanagement. Deed dit in de avonduren naast zijn reguliere baan.
  • Is in de weekenden en vakanties samen met zijn echtgenote te vinden op zijn boot, een motorkruiser. Zwaait vanaf zijn boot regelmatig naar een collega bij een van de vele bruggen die RWS in beheer heeft.

Cees van der Pligt is senior adviseur industriële automatisering bij Rijkswaterstaat. Industriële automatisering vind je terug bij onder andere tunnels, (beweegbare) bruggen, sluizen, gemalen en verkeersmanagementsystemen. Ook houdt Cees zich bezig met de ontwikkeling van het gebruik van drones ten behoeve van verkeersmanagement


Steeds meer automatisch

‘Ik werk inmiddels 28 jaar voor Rijkswaterstaat. Ik ben begonnen als tunnelwachter/onderhoudsmonteur in de Beneluxtunnel. Later als systeembeheerder en transitiemanager op een grote verkeerscentrale en sinds 2 jaar ben ik senior adviseur op het gebied van industriële advisering. RWS zit lang niet altijd meer zelf aan de knoppen. Er is veel geautomatiseerd. Denk aan de automatische filebeveiliging en de verkeersinformatie. Tunnels, bruggen en sluizen worden steeds meer op afstand bediend. Deze ontwikkeling heb ik vanaf het begin meegemaakt.

Communiceren over projecten

Voor het wegverkeer in Nederland zijn er 5 regionale en 1 landelijke verkeerscentrale. In deze verkeerscentrales wordt al het verkeer in Nederland letterlijk in goede banen geleid. Elke verkeerscentrale heeft een transitiemanager. De transitiemanager zorgt er voor dat projecten zoals uitbreiding van spitsstroken, aanpassing of uitbreiding van de wegen en aansluitingen van bruggen en tunnels goed aansluiten op de bestaande bediensystemen en -processen en dat deze projecten de dagelijkse gang van zaken niet ontregelen.

Van Friesland tot Limburg

Als adviseur industriële automatisering zorg ik dat RWS in control blijft bij het beheren en automatiseren van de bediening van tunnels, bruggen, sluizen en stuwen. Ik overleg met beheerders, onderhoudspartijen en de bediencentrale. In het hele land overigens. Van Friesland tot Limburg.

Ik ga graag in gesprek met mensen om te laten zien hoe het misschien beter kan, en hoe mensen van elkaar kunnen leren en gezamenlijk een oplossing voor een probleem te vinden. En beter nog, deze oplossing in praktijk te brengen.

Serious game

Bij RWS krijg je veel ruimte voor eigen ideeën. Zo viel het mij in mijn functie bij de verkeerscentrale op dat nieuwe verkeersleiders hun kennis over de locaties van wegen, knooppunten, hectometerpaaltjes, tunnels en bruggen in de praktijk moesten vergaren. In mijn vrije tijd heb een prototype voor een Serious Game ontwikkeld voor het opleiden en trainen van wegverkeersleiders. Via het proces ideeënmanagement binnen RWS heb ik uiteindelijk een cheque gekregen om deze game professioneel te laten bouwen. Ik werd daarmee de projectleider van mijn eigen idee.

Drones

RWS houdt zich bezig met innovaties op het gebied van verkeersmanagement. Zo onderzoeken we of we drones in het verkeer kunnen gebruiken. In juni van dit jaar heeft RWS drones ingezet bij Concert at Sea. Ik was daarvoor de projectleider. Voor, tijdens en na het concert vlogen we met 3 drones. De beelden werden doorgezonden naar de verkeerscentrale. Zo konden we tijdig anticiperen op de toestroom van verkeer en eventueel omleidingen inzetten. Dit soort projecten zijn de krenten in de pap en geven veel energie’

Ik werk voor Nederland

Nieuwe Waterveiligheidsnormen vragen om nieuwe kennis, zoals technische modellen en formules

Vera Konings

Adviseur
Rijkswaterstaat

Lees meer over Vera Konings
Ik kreeg de kans om tijdens mijn werk een masteropleiding volgen

Robert Bennis

Enterprise architect
Rijkswaterstaat

Lees meer over Robert Bennis
De juiste 10.000 punten uit de miljarden metingen in de database halen: dat is mooi werk

Roel van Endhoven

Data-engineer
Rijkswaterstaat

Lees meer over Roel van Endhoven
Geen schermen voor de nieuwe A16, maar omgevingsvriendelijke groene geluidswallen

Esther Hemel

Adviseur Programmabureau Verkenning en Planuitwerking
Rijkswaterstaat

Lees meer over Esther Hemel
Ik werk aan de aanbesteding voor de verbreding van de A27 tussen Houten en Hooipolder

Ilse van Wendel de Joode

Juridisch adviseur
Rijkswaterstaat

Lees meer over Ilse van Wendel de Joode
Bij het berekenen van snelweggeluid, raken techniek en beleid elkaar

Anne Dijkstra

Adviseur
Rijkswaterstaat

Lees meer over Anne Dijkstra
Niemand rijdt door een tunnel als de ICT niet werkt

Warsha Koeldiep

Adviseur Informatievoorziening
Rijkswaterstaat

Lees meer over Warsha Koeldiep
Werken met uitzicht over zee is geweldig

Maike Eissfeller

Applicatiemanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Maike Eissfeller
Wij monitoren 24/7 alle kritieke ICT-systemen in objecten van Rijkswaterstaat

Floris van der Bas

Directeur IV RWS Netwerken
Rijkswaterstaat

Lees meer over Floris van der Bas
Winterse omstandigheden kunnen een enorme impact hebben op de veiligheid van onze rijkswegen

Rini Donker

Senior Adviseur Gladheidbestrijding Afdeling Operationele Taken wegverkeer
Rijkswaterstaat

Lees meer over Rini Donker
Als technisch manager ben je soms net een tolk, die de verschillende talen bij elkaar brengt

Marieke Plegt

Technisch manager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Marieke Plegt
Stel je eens voor wat er gebeurt als alle matrixborden boven de weg uitvallen

Christiaan van Es

Servicedeliverymanager
Rijkswaterstaat

Lees meer over Christiaan van Es
We hadden iets nodig om de levensduur van zoab te verlengen: een verjongingscrème

Peter The

Adviseur/specialistisch medewerker Wegen
Rijkswaterstaat

Lees meer over Peter The
Ik adviseer over effecten van ingrepen in het watersysteem op voldoende en schoon water

Neeltje Kielen

Senior adviseur water
Rijkswaterstaat

Lees meer over Neeltje Kielen
Ik werk aan een nieuwe methode voor de beoordeling van de sterkte van dijken

Rinse Wilmink

Rijkswaterstaattrainee
Rijkswaterstaat

Lees meer over Rinse Wilmink
Down icon Links icon Rechts icon Up icon Facebook icon Instagram icon Linkedin icon Linkedin icon Magnet.me icon Menu icon Search icon Youtube icon

Cookies op WerkenvoorNederland.nl

WerkenvoorNederland.nl maakt gebruik van cookies voor metingen van webstatistieken en voor verbeteren van de website.