Cookies op WerkenvoorNederland.nl

WerkenvoorNederland.nl maakt gebruik van cookies voor metingen van webstatistieken en voor verbeteren van de website.

Rijksmedewerker en bezig met je ontwikkeling? Ontdek IkwerkvoorNederland.nl

Iris van Oortmerssen

Ik werd meteen meegezogen in de dynamiek rond het aanstellen van de nieuwe Europese Commissie
Iris van Oortmerssen
  • Behaalde de bachelor liberal arts and sciences en de master bestuur- en organisatiewetenschappen aan de Universiteit Utrecht. Ze deed haar afstudeerstage bij de Nationale ombudsman.
  • Volgde naast haar master een interdisciplinair honoursprogramma van de Universiteit Utrecht, dat ze afrondde met een maand summer school aan de London School of Economics.
  • In haar vrije tijd speelt Iris graag basketbal.

Iris van Oortmerssen startte in september 2013 met het Rijkstraineeprogramma bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK). Het 1e jaar werkte ze bij het directoraat-generaal (DG) Wonen en Bouwen. Daar was ze onder andere controller voor de directie Woon- en Leefomgeving.


Gecompliceerd en veelzijdig

‘Wat me het eerste jaar van mijn traineeship het meest verraste, is hoe gecompliceerd het werk van de Rijksoverheid eigenlijk is, maar ook hoe veelzijdig.

In mijn 3e week als trainee vonden de Algemene Politieke Beschouwingen plaats. Hoewel ik pas net was begonnen, was ik al meteen het aanspreekpunt voor alle Kamervragen over wonen en bouwen. Het DG moest snel een antwoord formuleren op die vragen, omdat de minister-president de volgende dag een reactie ging geven. Ik zette de vragen uit, belde de juiste personen en zorgde ervoor dat de directeur en de DG de antwoorden konden goedkeurden. Voor elke vraag hadden een halfuur. En het lukte om ze allemaal af te krijgen: de volgende dag las Rutte de antwoorden aan de Kamer voor.

Naar het buitenland

Na je 1e jaar als rijkstrainee ga je op zoek naar een detacheringsplek voor 6 maanden. Ik had mijn zinnen op Brussel gezet en vond mijn plek uiteindelijk bij de Permanente Vertegenwoordiging van de Staten-Generaal (PV SG) bij het Europees Parlement in Brussel.

Daar was ik deel van een klein team, dat actuele informatie over voor de Tweede en Eerste Kamer belangrijke Europese dossiers verzamelt, intensief samenwerkt met andere nationale parlementen en werkbezoeken organiseert. Ik viel trouwens met mijn neus in de boter, want aan het begin van mijn detachering vond de aanstelling van de nieuwe Europese Commissie plaats. Meteen werd ik meegezogen in de dynamiek van de hoorzittingen, de stemmingen, het politieke spel… Het was geweldig om mee te maken.

Terug naar Den Haag

In maart was het tijd om weer terug te keren naar Den Haag. Ik begon aan mijn 2e en laatste detachering van een halfjaar, dit keer bij de beleidsdirectie Innovatie en Kennis van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK). Het is een heel andere traineeplek dan die in Brussel, maar ik heb hier bewust voor gekozen omdat ik mijn tijd als rijkstrainee wil benutten om zo veel mogelijk te leren en verschillende ervaringen op te doen.’

Ik werk voor Nederland

We moeten blijven zorgen dat we de echte toppers eruit kunnen halen

Marloes Droog

Campagnemanager
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Marloes Droog
Een innovatief contract waarbij ik van A tot Z betrokken ben

Linda Beurse

Inkoper/contractmanager
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Linda Beurse
Ik ga op zoek naar de definitie van het probleem en maak het zichtbaar

Hans Hendrikman

Expert Informatievoorziening RvIG
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Hans Hendrikman
Diversiteit en Inclusie begint bij de bereidheid te willen veranderen

Nawaz Kazmi

Communicatieadviseur en projectleider
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Nawaz Kazmi
Ik klom op van administratief medewerker tot controller

Rachida Belmoussa

Controller
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Rachida Belmoussa
Werken aan oplossingen voor een betere woningmarkt

Nikki Kersten

Beleidsmedewerker
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Nikki Kersten
Door mijn achtergrond kan ik vanuit verschillende perspectieven kijken

Joyce Nanhkoesingh

Strategisch communicatieadviseur
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Joyce Nanhkoesingh
Ik onderhoud het contact met onze Europese collega’s

Nathalie van den Heuvel

Beleidsondersteuner
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Nathalie van den Heuvel
Geen toegang tot de BRP betekent een stadhuis vol boze burgers

Tessa Andrea

Functioneel beheerder RvIG
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Tessa Andrea
Nederland is een van de koplopers op het gebied van digitalisering van overheidsdiensten

Roxanne Bartels

Tot juni 2017 communicatieadviseur Logius
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Roxanne Bartels
Trainee en ICT-ondernemer, ik ben het allebei

David Remie

Rijks ICT-trainee UBR|KOOP
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over David Remie
Het is belangrijk dat de Rijksoverheid herkenbaar en dus divers is

Dian van Erp

Senior beleidsadviseur Personeelsbeleid Rijk
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Dian van Erp
Ik ben blij met de kans me bewust te kunnen ontwikkelen in deze rol

Monique Blom

Coördinator multidisciplinaire teams
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Monique Blom
Inkoop van mondkapjes is een ervaring om nooit te vergeten

Mihai Andreita

Inkoopadviseur bij UBR|HIS
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Mihai Andreita
Ik zorg dat incidentmanagers weten wat ze moeten doen

Curtly Inesia

Adviseur crisismanagement
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Lees meer over Curtly Inesia
Down icon Links icon Rechts icon Up icon Facebook icon Instagram icon Linkedin icon Linkedin icon Magnet.me icon Menu icon Close icon Search icon Youtube icon